• גלמים מחורצים הם סוג של מפתחות עם חריצים ופרופיל מיוחד שמאפשר להשתמש בהם לצורך פתיחת מנעולים ולנעול אותם. הצורך בהם הוא לאבטח את המנעול ולמנוע מאנשים להשתמש במפתח שלא הוא. כמו כן, הם מאפשרים למשתמש להחליף את המנעול באמצעות מפתח אחד בלבד, ולא להיות חייב לנשיאה של מספר מפתחות.
  • גלמים משוננים הם סוג של מפתחות עם צורה מיוחדת, המשמשים לפתיחת מנעולים. הצורה המיוחדת של הגלמים מאפשרת להם להתאים למנעולים עם צורות מיוחדות או למנעולים שבהם נדרשת פעולה מיוחדת לפתיחה. כמו כן, הגלמים משוננים נחשבים לאבטחה יותר טובה ממפתחות רגילים, מאחר שהם קשיחים יותר ולא ניתנים לשבירה בקלות.
  • גלמים לכספות מטרתם העיקרית היא להגביר את הביטחון של המשתמש בכספת. גלמים מיוצרים בדרך כלל באופן ייחודי לכל סוג כספת, והשימוש בהם מבטיח שאין אפשרות להשתמש במפתח של כספת אחרת לפתוח את הכספת. גלמים מיוצרים בדרך כלל מחומרי מתכת או פלדה, והשימוש בהם מאפשר למשתמש להיות בבעלות המפתח היחיד שנדרש לנעול או לפתוח את הכספת.
  • מפתח אפס הוא מפתח עם קומבינציית נעילה מינימלית שמתאים למנעול עם שן אחת בלבד. ולכן הוא מתאים להרבה דלתות, בעיקר לדלתות פנימיות שלרובן מנעול צילינדר אחד זהה. השימוש העיקרי שלו הוא לפתוח מנעולים חבויים.
    מפתח 0 הוא כלי נוח לשימוש, במיוחד במצבים שבהם אין לנו מפתח אחר למנעול. היתרון במנעול עם צילנדר אחד אותו פותח מפתח אפס, הוא שלא נדרש מנעולן כדי לפרוץ את הדלת אם היא ננעלה, וכל מפתח אפס שתקנו בכל טמבוריה יתאים.